Králíčci k adopci

Je spousta králíčků, kteří potřebují nový domov. Žádný králičí útulek v ČR zatím neexistuje a podobné snahy jsou volnočasovou iniciativou několika nadšenců. Nezřídka se stává, že nechtěný mazlíček je vyhozený na ulici nebo vypuštěný do přírody, kde nemá šanci přežít. Na pomoc takovým králíčkům se zaměřují současné králičí "azyly".
Králíčci vyřazení z chovů často bývají rovnou zabiti (ano, i v různých "slavných chovných stanicích") přitom to bývají hodná a zdravá zvířátka, která by mohla snadno najít nový domov. Schválně se podívejte do inzerátů, kolik chovných stanic inzeruje darování chovných veteránů? Málo se o tom ví, málo se o tom mluví a bohužel nevzbudí tolik soucitu, jako zvířátko zanedbané nebo vyhozené - pomoc ale potřebují všichni. Proto jsem se rozhodla uvolnit pár míst pro podobné případy a pomáhat i ostatním lidem s hledáním nového majitele pro ušáky, kteří to potřebují. Primární zaměření našeho azylu tedy bude na tzv. chovné veterány (nebráníme se ale ani přijímání ostatních, pokud nám na to bude stačit kapacita).

Zájemci mohou přispět na opuštěné králíčky ve prospěch azylu Voříškov 2301397004/2010 (aktuální ke dni 3.3.2020)

Přijetí Vašeho králíčka: Přijetí králíčka k nám není automatické, každou žádost posuzuji individuálně především na základě našich aktuálních možností. Králíček musí být očkovaný a bez nakažlivé nemoci (mor, myxomatóza, rýma, pasteurelóza,...) s výjimkou kokcidiózy. Prosím pochopte a respektujte, že jich mám více, nemohu ohrozit životy ostatních. Naše karanténa není nafukovací.

Pomoc s inzercí Vašeho králíčka: Sháníte-li nový domov pro nějakého králíčka (ať už svého, nebo z azylu), je možné požádat o bezplatné inzerování králíčka na této stránce. V případě zájmu o zveřejnění Vašeho inzerátu mě kontaktujte emailem. Inzerát musí obsahovat pravdivé informace o králíčkovi a to především: velikost (váha), zdravotní stav, povaha a chování, důvodu darování, fotografie, místo předání a kontakt na majitele.
Dále je vhodné uvést (pokud jej víte) i věk, pohlaví, plemeno, původ, rodokmen a ocenění, jeho příběh a různá specifika, na co je zvyklý, jaké podmínky by potřeboval a ke komu by se (ne)hodil, jestli dostane s sebou výbavičku...
Inzerovat králíčka je rovněž možné ve skupině na facebooku Králíčci k adopci.

Co pomůže nám: Penízky aktuálně nepotřebujeme (můžete podpořit třeba azyl Barbory Křtěnové). Hodí se však každá pomoc s propagací inzerátů králíčků k darování a to všech králíčků ve všech níže uvedených azylech. Další možností je nabídnou ve svém chovu nebo rodině místo pro dočasnou péči o ušáka či dva.

14.2.2018 (5/17 králíčci, 4/0 morčátka)

Dočasná péče pro nechtěné králíčky Thesia Help

Součást naší chovné stanice. Aktuálně bohužel nemáme volné místo. Můžeme se domluvit alespoň na inzerci a přijetí králíčka ve chvíli, až se místo uvolní.

Phoebe - VOLNÁ k rezervaci (v karaténě)

Phoebe

plemeno, pohlaví a věk: zakrslá teddy, samička, 4 roky (*8.3.2016)
zdravotní stav: zdravá, očkovaná 
povaha a chování: klidná, přátelská, hravá
doklad, ocenění, váha: výpis předků, očkovací průkaz, 1,4 kg
důvod darování: nutné přestěhování do domácnosti se psem, na kterého si nemohla zvyknout
jaký domov pro ní hledám: Hledáme přátelský domov, který Phoebe poskytne potřebnou péči, dostatek volného pohybu a fajn parťáka na trávení společného času.
hledá domov od: 17.8.2020
adopční příspěvek: 200,- ve prospěch azylu B. Křtěnové
kontakt: chsthesia@gmail.com

SOS Ušáci v nouzi - Druhá šance / azyl Voříškov

azyl

webové stránky

Facebooková skupina - nejaktuálnější informace a nabídka králíčků

kontakt: Barbora Křtěnová, hlodavcivnouzi@gmail.com, +420 732 173 724, Praha

Útulek pro opuštěná zvířata a odchyt Městské policie hl. m. Prahy

logo utulek

webové stránky - aktuální nabídka králíčků

kontakt: Dolnoměcholupská 58/27 Praha 10, telefon: 222025929

FB skupina Králíčci k adopci

Facebooková skupina založená pro inzerci všech králíčků nabízených k adopci bez ohledu na velikost, zdraví nebo důvod k darování. Inzerují v ní převážně soukromé osoby nebo dočaskáři, případně azyly.

Facebooková skupina - aktuální nabídka králíčků

Azyl Nemo (ukončil činnost)

Dříve aktivní azyl Nemo bohužel musel svou činnost ukončit. Protože je však FB skupina azylu plná nadšenců sdílejících králíčky k adopci, uvádíme kontakt na ní jakožto možný zdroj inzerátů.

Facebooková skupina - aktuální nabídka králíčků