Králíčci k adopci

Je spousta králíčků, kteří potřebují nový domov. Žádný oficiální králičí útulek v ČR zatím neexistuje a podobné snahy jsou volnočasovou iniciativou několika nadšenců. Nezřídka se stává, že nechtěný mazlíček je vyhozený na ulici nebo vypuštěný do přírody, kde nemá šanci přežít. Na pomoc takovým králíčkům se zaměřují současné králičí "azyly".
Králíčci vyřazení z chovů často bývají rovnou zabiti (ano, i v různých "slavných chovných stanicích" s almarami pohádů) přitom to bývají hodná a zdravá zvířátka, která by mohla snadno najít nový domov. Schválně se podívejte do inzerátů, kolik chovných stanic inzeruje darování chovných veteránů? Málo se o tom ví, málo se o tom mluví a bohužel nevzbudí tolik soucitu, jako zvířátko zanedbané nebo vyhozené - pomoc ale potřebují všichni. Proto jsem se rozhodla uvolnit pár míst pro podobné případy a pomáhat i ostatním lidem s hledáním nového majitele pro ušáky, kteří to potřebují. Primární zaměření našeho azylu tedy bude na tzv. chovné veterány (nebráníme se ale ani přijímání ostatních, pokud nám na to bude stačit kapacita).

Zájemci o azyláčka mohou přispět na níže uvedené charity:

Před platbou si prosím vždy ověřte, zda daná charita stále funguje a číslo účtu je aktuální!

Azyl Šťastné uši z. s. pro králíčky, kontaktní osoba Pavlína Třeštíková. Transparenstní účet 2501886566/2010 (aktuální k: 10.9.2021)
Azyl Voříškov
 pro králíčky a hlodavce vedený Barborou Křtěnovou. Transparentní účet 2301397004/2010 (aktuální ke dni 3.1.2021)

Linka Bezpečí, jediná anonymní bezplatná krizová pomoc pro děti v ČR. Transparentní účet 268194029/0300 (aktuální ke dni 11.1.21)
     * Jedná se o starší účet, který na webu již není zobrazován, ale stále je aktivní. Oveřeno emailem přímo na LB. Neposílejte prosím příspěvek na ten nový, protože není trasparentní a nemohu si ověřit, zda tam platba došla.
Felity - kastrační program koček. Transparentní účet 99775550/2010 (aktuální ke dni 3.1.2021)

Přijetí Vašeho králíčka: Přijetí králíčka k nám není automatické, každou žádost posuzuji individuálně především na základě našich aktuálních možností. Králíček musí být očkovaný a bez nakažlivé nemoci (mor, myxomatóza, rýma, pasteurelóza,...) s výjimkou kokcidiózy. Prosím pochopte a respektujte, že jich mám více, nemohu ohrozit životy ostatních. Naše karanténa není nafukovací.

Pomoc s inzercí Vašeho králíčka: Sháníte-li nový domov pro nějakého králíčka (ať už svého, nebo z azylu), je možné požádat o bezplatné inzerování králíčka na této stránce. V případě zájmu o zveřejnění Vašeho inzerátu mě kontaktujte emailem. Inzerát musí obsahovat pravdivé informace o králíčkovi a to především: velikost (váha), zdravotní stav, povaha a chování, důvodu darování, fotografie, místo předání a kontakt na majitele.
Dále je vhodné uvést (pokud jej víte) i věk, pohlaví, plemeno, původ, rodokmen a ocenění, jeho příběh a různá specifika, na co je zvyklý, jaké podmínky by potřeboval a ke komu by se (ne)hodil, jestli dostane s sebou výbavičku...
Inzerovat králíčka je rovněž možné ve skupině na facebooku Králíčci k adopci.

Co pomůže nám: Penízky aktuálně nepotřebujeme (můžete podpořit třeba azyl Pavlíny Třeštíkové). Hodí se však každá pomoc s propagací inzerátů králíčků k darování a to všech králíčků v níže uvedených azylech. Další možností je nabídnou ve svém chovu nebo rodině místo pro dočasnou péči o ušáka či dva.

14.2.2018 (7/23 králíčci, 4/0 morčátka)
1300,- Voříškov
2700,- Šťastné Uši
500,- Linka Bezpečí

Dočasná péče v naší ChS

Součást naší chovné stanice je i místo pro králíčky na dočasnou péči a hledání nových domovů. Pokud nebudeme mít rovna volné místo, můžeme se domluvit alespoň na inzerci na našich stránkách (bezplatně) a pomoci s hledáním nového domova. 

Aktuálně 1 volné místo

Šťastné uši, z.s.

su

Facebooková skupina - nejaktuálnější informace a nabídka králíčků

transparentní účet

kontakt: Pavlína Třeštíková

SOS Ušáci v nouzi - Druhá šance / azyl Voříškov

azyl

webové stránky

Facebooková skupina - nejaktuálnější informace a nabídka králíčků

transparentní účet

kontakt: Barbora Křtěnová, hlodavcivnouzi@gmail.com, +420 732 173 724, Praha

Útulek pro opuštěná zvířata a odchyt Městské policie hl. m. Prahy

logo utulek

webové stránky - aktuální nabídka králíčků
v karanténě
v dočasné péči

kontakt: Dolnoměcholupská 58/27 Praha 10, telefon: 222025929

(soukromá dočasná péče)

odkaz na Facebookovou stránku: https://www.facebook.com/groups/107916284467251/

správce stránky: https://www.facebook.com/groups/107916284467251/user/100000529980584

FB skupina Králíčci k adopci

Facebooková skupina založená pro inzerci všech králíčků nabízených k adopci bez ohledu na velikost, zdraví nebo důvod k darování. Inzerují v ní převážně soukromé osoby nebo dočaskáři, případně azyly.

Facebooková skupina - aktuální nabídka králíčků

Azyl Nemo (přerušil činnost)

Dříve aktivní azyl Nemo bohužel musel svou činnost ukončit. Protože je však FB skupina azylu plná nadšenců sdílejících králíčky k adopci, uvádíme kontakt na ní jakožto možný zdroj inzerátů.

Facebooková skupina - aktuální nabídka králíčků