F22B Fišta - p. rez. Holcner do 6.7
IMG_8658 IMG_8664

plemeno, barva a kresba, pohlaví a věk: zakrslý saténový plášťový černožlutý sameček, mládě
doklad: VP
důvod darování: Králíček brzy po porodu přišel o kousek pravé zadní tlapky. Bohužel právě chybějící zadní noha je pro králíčka znatelný hendikep - nemůže se pořádně opřít a jeho možnost pohybu je tak omezená (není to na žádné běhání a skákání). Ještě se učí se svým hendikepem popasovat, takže odstav bude později, dle potřeb králíčka. Z důvodu omezení na pohybu je nevhodný k dalšímu králíčkovi, jinému mazlíčkovi (nemůže včas uhnout, ohnat se, prosadit se), jako jedináček bude spokojenější. Ze stejných důvodů ho ani nechci umístit do rodiny s mladším dítětem. Co se týče povahy a chuti do života, tak je jako jakékoli jiné králíče - spokojený, zvědavý, hodný. Mám zkušenost, že mazlíčci s hendikepem bývají "vděčnější", klidnější, ale nemusí to být pravidlem. Je o něco menšího vzrůstu, což pravděpodobně souvisí s omezenou možností se prosadit u kojení mezi sourozenci. S tímto druhem hendikepu zatím nemám zkušenost a tak nedokážu odhadnout, jestli a jaký další vliv to bude mít na kvalitu a délku života. Budu ráda, když by se pro něj našel vhodný láskyplný a klidný domov.
jaký domov pro ní hledám: bez dalších zvířat a bez dětí pod 15 let
hledá domov od: 10.6.22
adopční příspěvek: výměnou za příspěvek 200,- na libovolnou charitu s transparentním účtem
předání: osobně v Úvalech u Prahy
kontaktchsthesia@gmail.com

výměnou za příspěvek 300,- na libovolnou charitu s transparentním účtem. Králíček brzy po porodu přišel o kousek pravé zadní tlapky. Bohužel právě chybějící zadní noha je pro králíčka znatelný hendikep - nemůže se pořádně opřít a jeho možnost pohybu je tak omezená (není to na žádné běhání a skákání). Ještě se učí se svým hendikepem popasovat, takže odstav bude později, dle potřeb králíčka. Z důvodu omezení no pohybu je nevhodný k dalšímu králíčkovi, jinému mazlíčkovi (nemůže včas uhnout, ohnat se, prosadit se), jako jedináček bude spokojenější. Ze stejných důvodů ho ani nechci umístit do rodiny s mladším dítětem. Co se týče povahy a chuti do života, tak je jako jakýkoli jiný - spokojený, zvědavý, hodný. Mám zkušenost, že mazlíčci s hendikepem bývají "vděčnější", klidnější, ale nemusí to být pravidlem. Budu ráda, když by se pro něj našel vhodný láskyplný a klidný domov.

Rose Thesia - zatím neuvolněna

rose
- s PP a tetováním
- věk cca 3 roky, tedy spíše ne do chovu
- hodná, bezproblémová
- vhodná i k dětem
- spíše vhodná jako parťák k dalšímu králíčkovi
fotogalerie zde

Zvažuji uvolnění ve druhé vlně (v průběhu roku 2021):
Carl - uvolnění až po získání nového samce
Triss Thesia

cena při využití v chovu: individuální
adopční příspěvek za mazlíčky: zdarma výměnou za 300-500,- ve prospěch libovolné charity s transparentním účtem

Králíčci k adopci

Je spousta králíčků, kteří potřebují nový domov. Žádný oficiální králičí útulek v ČR zatím neexistuje a podobné snahy jsou volnočasovou iniciativou několika nadšenců. Nezřídka se stává, že nechtěný mazlíček je vyhozený na ulici nebo vypuštěný do přírody, kde nemá šanci přežít. Na pomoc takovým králíčkům se zaměřují současné králičí "azyly".
Králíčci vyřazení z chovů často bývají rovnou zabiti (ano, i v různých "slavných chovných stanicích" s almarami pohádů) přitom to bývají hodná a zdravá zvířátka, která by mohla snadno najít nový domov. Schválně se podívejte do inzerátů, kolik chovných stanic inzeruje darování chovných veteránů? Málo se o tom ví, málo se o tom mluví a bohužel nevzbudí tolik soucitu, jako zvířátko zanedbané nebo vyhozené - pomoc ale potřebují všichni. Proto jsem se rozhodla uvolnit pár míst pro podobné případy a pomáhat i ostatním lidem s hledáním nového majitele pro ušáky, kteří to potřebují. Primární zaměření našeho azylu tedy bude na tzv. chovné veterány (nebráníme se ale ani přijímání ostatních, pokud nám na to bude stačit kapacita).

Zájemci o azyláčka mohou přispět na níže uvedené charity:

Před platbou si prosím vždy ověřte, zda daná charita stále funguje a číslo účtu je aktuální!

Azyl Šťastné uši z. s. pro králíčky, kontaktní osoba Pavlína Třeštíková. Transparenstní účet 2501886566/2010 (aktuální k: 10.9.2021)
Azyl Voříškov
 pro králíčky a hlodavce vedený Barborou Křtěnovou. Transparentní účet 2301397004/2010 (aktuální ke dni 3.1.2021)

Linka Bezpečí, jediná anonymní bezplatná krizová pomoc pro děti v ČR. Transparentní účet 268194029/0300 (aktuální ke dni 11.1.21)
     * Jedná se o starší účet, který na webu již není zobrazován, ale stále je aktivní. Oveřeno emailem přímo na LB. Neposílejte prosím příspěvek na ten nový, protože není trasparentní a nemohu si ověřit, zda tam platba došla.
Felity - kastrační program koček. Transparentní účet 99775550/2010 (aktuální ke dni 3.1.2021)

Přijetí Vašeho králíčka: Přijetí králíčka k nám není automatické, každou žádost posuzuji individuálně především na základě našich aktuálních možností. Králíček musí být očkovaný a bez nakažlivé nemoci (mor, myxomatóza, rýma, pasteurelóza,...) s výjimkou kokcidiózy. Prosím pochopte a respektujte, že jich mám více, nemohu ohrozit životy ostatních. Naše karanténa není nafukovací.

Pomoc s inzercí Vašeho králíčka: Sháníte-li nový domov pro nějakého králíčka (ať už svého, nebo z azylu), je možné požádat o bezplatné inzerování králíčka na této stránce. V případě zájmu o zveřejnění Vašeho inzerátu mě kontaktujte emailem. Inzerát musí obsahovat pravdivé informace o králíčkovi a to především: velikost (váha), zdravotní stav, povaha a chování, důvodu darování, fotografie, místo předání a kontakt na majitele.
Dále je vhodné uvést (pokud jej víte) i věk, pohlaví, plemeno, původ, rodokmen a ocenění, jeho příběh a různá specifika, na co je zvyklý, jaké podmínky by potřeboval a ke komu by se (ne)hodil, jestli dostane s sebou výbavičku...
Inzerovat králíčka je rovněž možné ve skupině na facebooku Králíčci k adopci.

Co pomůže nám: Penízky aktuálně nepotřebujeme (můžete podpořit třeba azyl Barbory Křtěnové). Hodí se však každá pomoc s propagací inzerátů králíčků k darování a to všech králíčků ve všech níže uvedených azylech. Další možností je nabídnou ve svém chovu nebo rodině místo pro dočasnou péči o ušáka či dva.

14.2.2018 (7/21 králíčci, 4/0 morčátka)
1300,- Voříškov
500,- Linka Bezpečí

Dočasná péče v naší ChS

Součást naší chovné stanice je i místo pro králíčky na dočasnou péči a hledání nových domovů. Pokud nebudeme mít rovna volné místo, můžeme se domluvit alespoň na inzerci na našich stránkách (bezplatně), pomoc hledáním s nového domova a přijetí králíčka ve chvíli, až se místo uvolní.

Tessi - volná k odběru
tessi 1

plemeno, pohlaví a věk: dvouletá samička s teddy genem
zdravotní stav: jeví se jako zdravá
povaha a chování: hodná,občas trošku plaší,nikdy mě nekousla,má ráda hlazení,ale při chování je trochu zbrklá
doklad, ocenění: -
váha
: 2,5kg
důvod darování: nedostatek času
jaký domov pro ní hledám: Hledám pro ní takový domov kde jí dají veškerou lásku a péčí, dají jí vše co bude potřebovat a budou jí mít rádi.
hledá domov od: 26.11.21
adopční příspěvek: zdarma výměnou za 200,- ve prospěch králičího azylu
fotogaleriehttps://eu.zonerama.com/chsthesia/Album/8142906 
s sebou dostane: očkovací průkaz,krmení do začátku a postrojek s vodítkem
předání: osobně ve Strakonicích, Písku nebo ČB popřípadě dopravou zvířat
kontakt:kontaktujte přímo majitelku: martinkakrakraj@seznam.cz nebo +420792776903 (pouze SMS)

dvojice králíčků Bambu a TecoTeco - VOLNÍ K ODBĚRU

2kralici

plemeno, barva a kresba, pohlaví a věk: "voříšci", divoký a holandský japanovitý, 2 samci, 1,5 roku každý
zdravotní stav: jeví se jako zdraví, Bambu má po úrazu zkrácenou nožičku a potřebuje pomoc s čištěním levého ucha. Oba kastrovaní, neočkování. 
povaha a chování: plašší, nevhodní k dětem a jiným domácím zvířatům.
doklad, ocenění, váha: -, -, ?
důvod darování: jde o nové 2 králíčky ze zverimexu, kteří se nesnesou se stávajícími staršími 2 králíčky v domě
jaký domov pro ně hledám: Majitelka preferuje zájemce, kteří si adoptují oba najednou, protože jsou na sebe zvyklí a mají na sebe citovou vazbu. Ráda by s novými majiteli zůstala v kontaktu a ocení občasné fotky nebo videa. Oba jsou naučení na toaletku a zvyklí na volný pohyb po domě, klec mají jako zázemí. Nejsou zvyklí na zvedání a držení, ale nechají se hladit ve volnosti.
hledají domov od: 20.5.2021
adopční příspěvek: příspěvek ve prospěch králičího azylu pí. Křtěnové nebo azylu Šťastné uši
fotogalerie: https://www.zonerama.com/chsthesia/Album/7260733
s sebou dostanou: klec
předání: Praha, v péči u Joana Cancelinha
kontakt: Joanacancelinha94@gmail.com  
poznámka: paní žije v Praze a mluví anglicky, v případě jazykové bariéry mohu pomoci vykomunikovat předání

Šťastné uši, z.s.

su

Facebooková skupina - nejaktuálnější informace a nabídka králíčků

transparentní účet

kontakt: Pavlína Třeštíková

instagram

SOS Ušáci v nouzi - Druhá šance / azyl Voříškov

azyl

webové stránky

Facebooková skupina - nejaktuálnější informace a nabídka králíčků

kontakt: Barbora Křtěnová, hlodavcivnouzi@gmail.com, +420 732 173 724, Praha

Útulek pro opuštěná zvířata a odchyt Městské policie hl. m. Prahy

logo utulek

webové stránky - aktuální nabídka králíčků

kontakt: Dolnoměcholupská 58/27 Praha 10, telefon: 222025929

(soukromá dočasná péče)

odkaz na Facebookovou stránku: https://www.facebook.com/groups/107916284467251/about

správce stránky: https://www.facebook.com/groups/107916284467251/user/100000529980584

FB skupina Králíčci k adopci

Facebooková skupina založená pro inzerci všech králíčků nabízených k adopci bez ohledu na velikost, zdraví nebo důvod k darování. Inzerují v ní převážně soukromé osoby nebo dočaskáři, případně azyly.

Facebooková skupina - aktuální nabídka králíčků

Azyl Nemo (ukončil činnost)

Dříve aktivní azyl Nemo bohužel musel svou činnost ukončit. Protože je však FB skupina azylu plná nadšenců sdílejících králíčky k adopci, uvádíme kontakt na ní jakožto možný zdroj inzerátů.

Facebooková skupina - aktuální nabídka králíčků