Králíčci k adopci

Je spousta králíčků, kteří potřebují nový domov. Žádný králičí útulek v ČR zatím neexistuje a podobné snahy jsou volnočasovou iniciativou několika nadšenců. Nezřídka se stává, že nechtěný mazlíček je vyhozený na ulici nebo vypuštěný do přírody, kde nemá šanci přežít. Na pomoc takovým králíčkům se zaměřují současné králičí azyly.
Králíčci vyřazení z chovů často bývají rovnou zabiti, přitom to bývají hodná a zdravá zvířátka, která by mohla snadno najít nový domov. Málo se o tom ví, málo se o tom mluví a bohužel nevzbudí tolik soucitu, jako zvířátko zanedbané nebo vyhozené - pomoc ale potřebují všichni. Proto jsem se rozhodla uvolnit pár míst pro podobné případy a pomáhat i ostatním lidem s hledáním nového majitele pro ušáky, kteří to potřebují. Primární zaměření našeho azylu tedy bude na tzv. chovné veterány (nebráníme se ale ani přijímání ostatních, pokud nám na to bude stačit kapacita - min. 4 kotce).

Adopční poplatek je dobrovolný, doporučený je za králíčka 299,- dospělý /499,- mládě, za morčátko 150,- a musí být uhrazen předem na účet. Penízky budou potřeba na péči o další azyláčky. Přispět je možné na účet níže, nebo ve prospěch azylu Druhá šance

speciální účet pro naše králíčky v DP má číslo 142003637/2010 a brzy bude převeden na transparentní. 

Přijetí Vašeho králíčka: Přijetí králíčka k nám není automatické, každou žádost posuzuji individuálně na základě našich aktuálních možností. Králíček musí být očkovaný a bez nakažlivé nemoci (mor, myxomatóza, rýma, pasteurelóza,...) s výjimkou kokcidiózy. Prosím pochopte a respektujte, že jich mám více, nemohu ohrozit životy ostatních: Naše karanténa není nafukovací.

Pomoc s inzercí Vašeho králíčka: V případě zájmu o zveřejnění Vašeho inzerátu mě kontaktujte emailem. Inzerát musí obsahovat pravdivé informace o velikosti, zdravotním stavu, povaze a chování, důvodu darování, fotografii králíčka, místo předání a kontakt na majitele.
Dále je vhodné uvést (pokud jej víte) i věk, pohlaví, plemeno, původ, rodokmen a ocenění, jeho příběh a různá specifika, na co je zvyklý, jaké podmínky by potřeboval a ke komu by se (ne)hodil, jestli dostane s sebou výbavičku...
Inzerovat králíčka je rovněž možné ve skupině na facebooku Králíčci k adopci.

Co pomůže nám: Penízky aktuálně nepotřebujeme (můžete podpořit třeba azyl Barbory Křtěnové), naopak jsem ochotná ostatním pomáhajícím poskytnout sponzorský dar v podobě krmení. Hodí se však každá pomoc s propagací inzerátů králíčků k darování a to všech králíčků ve všech níže uvedených azylech. Další možností je nabídnou ve svém chovu nebo rodině místo pro dočasnou péči o ušáka či dva...

14.2.2018 (2/15 králíčci, 3/0 morčátka)

Molly - p. rez. do 20.12 Prokopová

DSC02471


plemeno, barva a kresba, pohlaví a věk: zakrslá barevná, samička, 5 měsíců (3.5.18)
zdravotní stav: zdravá, neočkovaná
povaha a chování: hodná, plašší
doklad, ocenění, váha: -, -, mírně větší vzrůst
důvod darování: nechtěná
jaký domov pro ní hledám: Daruji Molly do dobrých rukou na mazlíčka. Je hodná a zvyklá na lidi, ale nový majitel si ji musí "vymazlit" sám. Mohla by bez problémů vyjít i s dalšími domácími mazlíčky. Je plašší, ale dokáži si jí představit i ke starším dětem se zkušenostmi se zvířátky - jako dospělá potřebuje více času a trpělivosti. 
hledá domov od: 3.7.18
s sebou dostane: 2kg superprémiového krmení, tašku sena
předání: osobně v Praze (Ládví, Újezd nad Lesy)
kontakt: chsthesia@gmail.com

Dočasná péče pro nechtěné králíčky THelp

Součást naší chovné stanice. Aktuálně máme 2 azylová místa, možnost umístění dalších zvířátek po domluvě jako dočasná péče.

Útulek pro opuštěná zvířata a odchyt Městské policie hl. m. Prahy

webové stránky - aktuální nabídka králíčků

kontakt: Dolnoměcholupská 58/27 Praha 10, telefon: 222025929

SOS Ušáci v nouzi - Druhá šance

webové stránky

Facebooková skupina - nejaktuálnější informace a nabídka králíčků

kontakt: Barbora Křtěnová, bunnylove-cz@seznam.cz, +420 732 173 724