Králíčci k adopci

Je spousta králíčků, kteří potřebují nový domov. Žádný králičí útulek v ČR zatím neexistuje a podobné snahy jsou volnočasovou iniciativou několika nadšenců. Nezřídka se stává, že nechtěný mazlíček je vyhozený na ulici nebo vypuštěný do přírody, kde nemá šanci přežít. Na pomoc takovým králíčkům se zaměřují současné králičí "azyly".
Králíčci vyřazení z chovů často bývají rovnou zabiti (ano, i v různých "slavných chovných stanicích") přitom to bývají hodná a zdravá zvířátka, která by mohla snadno najít nový domov. Schválně se podívejte do inzerátů, kolik chovných stanic inzeruje darování chovných veteránů? Málo se o tom ví, málo se o tom mluví a bohužel nevzbudí tolik soucitu, jako zvířátko zanedbané nebo vyhozené - pomoc ale potřebují všichni. Proto jsem se rozhodla uvolnit pár míst pro podobné případy a pomáhat i ostatním lidem s hledáním nového majitele pro ušáky, kteří to potřebují. Primární zaměření našeho azylu tedy bude na tzv. chovné veterány (nebráníme se ale ani přijímání ostatních, pokud nám na to bude stačit kapacita).

Adopční poplatek je dobrovolný, nebo je psaný u králíčka.
(speciální transparentní účet pro naše králíčky v DP má číslo 142003637/2010

Zájemci mohou rověž přispět na opuštěné králíčky ve prospěch azylu Voříškov 2301397004/2010 (aktuální ke dni 3.3.2020)

Přijetí Vašeho králíčka: Přijetí králíčka k nám není automatické, každou žádost posuzuji individuálně především na základě našich aktuálních možností. Králíček musí být očkovaný a bez nakažlivé nemoci (mor, myxomatóza, rýma, pasteurelóza,...) s výjimkou kokcidiózy. Prosím pochopte a respektujte, že jich mám více, nemohu ohrozit životy ostatních. Naše karanténa není nafukovací.

Pomoc s inzercí Vašeho králíčka: Sháníte-li nový domov pro nějakého králíčka (ať už svého, nebo z azylu), je možné požádat o bezplatné inzerování králíčka na této stránce. V případě zájmu o zveřejnění Vašeho inzerátu mě kontaktujte emailem. Inzerát musí obsahovat pravdivé informace o králíčkovi a to především: velikost (váha), zdravotní stav, povaha a chování, důvodu darování, fotografie, místo předání a kontakt na majitele.
Dále je vhodné uvést (pokud jej víte) i věk, pohlaví, plemeno, původ, rodokmen a ocenění, jeho příběh a různá specifika, na co je zvyklý, jaké podmínky by potřeboval a ke komu by se (ne)hodil, jestli dostane s sebou výbavičku...
Inzerovat králíčka je rovněž možné ve skupině na facebooku Králíčci k adopci.

Co pomůže nám: Penízky aktuálně nepotřebujeme (můžete podpořit třeba azyl Barbory Křtěnové), naopak jsem ochotná ostatním pomáhajícím poskytnout sponzorský dar v podobě krmení. Hodí se však každá pomoc s propagací inzerátů králíčků k darování a to všech králíčků ve všech níže uvedených azylech. Další možností je nabídnou ve svém chovu nebo rodině místo pro dočasnou péči o ušáka či dva.

14.2.2018 (5/16 králíčci, 4/0 morčátka)

Dočasná péče pro nechtěné králíčky Thesia Help

Součást naší chovné stanice. Aktuálně máme několik volných míst.

Kim: volná k předběžné rezervaci
kim

plemeno, barva a kresba, pohlaví a věk: čtyřletá zakrslá saténová samička (4.1.16)
zdravotní stav: jeví se jako zdravá, očkovaná na podzim roku 2019 mor a myx
povaha a chování: velmi hodná, bezproblémová
doklad, ocenění, váha: PP, 95.5b, 1.2kg
důvod darování: věk - nevhodná do chovu
jaký domov pro ní hledám: Daruji Kim do dobrých rukou jako mazlíčka. Byla u nás 3 roky jako chovná samička a hodná matka. Nyní již o další krytí nestojí (a velmi pravděpodobně už bude neplodná). Zaslouží si tedy jít do rodiny, kde bude opečovaným mazlíkem. Je ochočená, zvyklá na manipulaci, velice hodná. Nový majitel si ji však přirozeně musí "vymazlit". Vhodná i k začátečníkovi a staršímu dítěti, umím si ji představit i jako společníka pro dalšího králíčka (každý s vlastní klecí). Jako dospělá bude vyžadovat více času a trpělivosti, ale očekávám, že si velmi rychle zvykne.
hledá domov od: v průběhu roku 2020 (možná již na konci dubna)
adopční příspěvek: 300,- ve prospěch azylu B. Křtěnové č.ú. 2301397004/2010 (aktuální ke dni 3.3.20)
fotogalerieodkaz
s sebou dostane: granule a seno do začátku
předání: osobně v Praze (Újezd nad Lesy nebo Úvaly)
kontakt: chsthesia@gmail.com

Útulek pro opuštěná zvířata a odchyt Městské policie hl. m. Prahy

logo utulek

webové stránky - aktuální nabídka králíčků

kontakt: Dolnoměcholupská 58/27 Praha 10, telefon: 222025929

SOS Ušáci v nouzi - Druhá šance / azyl Voříškov

azyl

webové stránky

Facebooková skupina - nejaktuálnější informace a nabídka králíčků

kontakt: Barbora Křtěnová, hlodavcivnouzi@gmail.com, +420 732 173 724, Praha

Natálka: volná k odběru
 natalka

plemeno, barva a kresba, pohlaví a věk: kříženka masných plemen, meklenburský strakáč divoký, věk cca 2,5 roku
zdravotní stav: jeví se jako zdravá (bez čipu, nekastrovaná)
povaha a chování: ?
doklad, ocenění, váha: ?
důvod darování: zrušená adopce
jaký domov pro ní hledám: Krása může mít mnoho podob a my s Natkou věříme, že i v našem okolí se najde jak se říká – milovník kyprých tvarů. Je to tak, Natka není žádná „křehulka“, ale velice „pěkná“ králičí holka. Je to moc krásná a sympatická králička, která se nám bohužel z rodinných důvodů vrátila z adopce. Nyní čeká na své nové páníčky, kteří jí budou milovat a pomohou jí v její cestě k redukci váhy.
hledá domov od: min. 3.3
adopční příspěvek: 300,- ve prospěch azylu B. Křtěnové č.ú. 2301397004/2010 (aktuální ke dni 3.3.20)
fotogalerieodkaz1    odkaz2
s sebou dostane: ?
předání: osobně v Praze
kontakt: hlodavcivnouzi@gmail.com

 

Azyl Nemo (ukončil činnost)

Dříve aktivní azyl Nemo bohužel musel svou činnost ukončit. Protože je však FB skupina azylu plná nadšenců sdílejících králíčky k adopci, uvádíme kontakt na ní jakožto možný zdroj inzerátů.

Facebooková skupina - aktuální nabídka králíčků