Podmínky prodeje

Na webu najdete všechny králíčky, jenž jsou momentálně na prodej (ihned) nebo k rezervaci (je třeba počkat na odstav). Garantuji, že všechna má zvířátka budou zakrslá a socializovaná, zvyklá na pobyt venku. 
Jak udělat rezervaci
Uvedení králíčci jsou již v mladším věku nabízeni k rezervaci. V případě zájmu napište na email chsthesia@gmail.com, vznikne tak předběžná nezávazná rezervace v trvání 2 pracovních dnů (nejdelší možná doba pro převod peněz v rámci různých bank).
Závaznou pro obě strany se stává složením rezervačního poplatku na účet číslo 54003637/2010 ve výši 300,- Kč (nebo celé) kupní ceny. V případně neuhrazení poplatku včas bude rezervace zrušena a dostanou přednost další zájemci. 
Platba se zasílá předem na účet. Do předmětu zprávy napište Vaše příjmení a to obzvláště v případě, kdy zasíláte platbu z cizího účtu.
 
Vyhrazuji si právo kdykoli si vybrat a ponechat jakéhokoli králíčka a to i se zaplacenou rezervací (s vrácením poplatku), právo odmítnout jakéhokoli zájemce bez udání důvodů nebo umožňovat rezervace dle svého uvážení bez ohledu na "pořadí".
 
Předběžnou rezervaci lze zrušit bezplatně. Závaznou rezervaci lze rovněž zrušit, avšak bez nároku na vrácení rezervačního poplatku. Rezervace je nepřesunutelná na jiné zvíře a k odběru musí dojít do dvou týdnů po odstavu nebo složení rezervačního poplatku, pokud se nedomluvíme jinak. Poctiví lidé jistě pochopí. Pokud před předáním dojde k onemocnění, nedostatečnému vzrůstu či nějaké jiné zásadní zdravotní skutečnosti, zájemci bude moci rezervaci zrušit a rezervační poplatek bude vrácen v plné výši (chybně určené pohlaví není důvod k vrácení rezervačního poplatku, po dohodě je však možné vybrat si jiného králíčka, budeli to možné). Vrácení peněz proběhne bezhotovostně. Zbytek ceny se doplácí při osobním předání, ke kterému dojde až po příchozí platbě rezervačního poplatku! 
 
Po špatných zkušenostech již nesouhlasím s tím, aby zvířata z mého chovu měla mláďata. Nechci, aby mí králíčci skončili v množírnách, "hobby chovech", u laiků či členů "klubu" atd. Všichni králíčci jsou určeni jako opečovávaní mazlíčci do rodin a přála bych si, aby tomu tak skutečně bylo. S prodejem králíčků do chovu budu souhlasit pouze ve výjimečných případech.
Z důvodu opakovaného nepřebírání zvířátek bez omluvy odmítám kamkoli jezdit bez předem složeného rezervačního poplatku a to bez výjimek!!!

U zvířátek zdarma jsem nucena požadovat předem vratnou zálohu 200,- jež bude vrácena při úspěšném předání zvířátka. Na žádné prosby s odůvodněním "dnes jim umřel" a "zítra má narozeniny" již neslyším. Pořízení zvířátka musí být důkladně promyšlená akce s dostatečnou přípravou a časem na rozmyšlenou, ne hurá akce co bude do 24 hodin vyřízená. Počítejte tedy, že od projevení zájmu do předání zvířátka uběhne min. několik dní.

O všechny králíčky pečuji s největší pečlivostí, důsledně dodržuji veškeré chovatelské zásady i při výběru rodičů a prioritou je pro mně zdraví zvířat. Bohužel i přesto může zasáhnout vyšší moci a stát se, že králíček bude mít nějaký skrytý zdravotní problém, který nebude známý v době předání. Mladí králíčci totiž odchází do nových domovů kolem 2 měsíců věku, což je příliš brzká doba na rozpoznání nějaké charakterové či zdravotní vady a nedokáže to žádný chovatel, veterinář ani posuzovatel. To vše je možné až v dospělosti. Tak už to bohužel bývá ve všech chovech všech zvířat. Proto poskytuji záruku na zdraví a život pouze na prvních 24h od předání. V případě problémů v pozdější době bohužel nemohu vrátit peníze ani nabídnout náhradního králíčka. Převzetím králíčka přebíráte veškerou zodpovědnost za cokoli, co se s ním nadále stane.
 
Rovněž pohlaví se dá u mladých králíčků hůře poznat a také budoucí váhu v dospělosti lze pouze odhadnout.
Všem malým králíčkům se věnuji a projdou základní socializací, což je především komunikace a vztahy se sourozenci a matkou a přivyknutí na člověka. To obnáší zvykání na lidskou přítomnost, řeč, zasahování do teritoria, manipulaci, hlazení, zvedání, nošení. Majitel se však musí zvířátku sám řádně věnovat, vychovat ho, a podpořit citové přilnutí. Tak, jako u jakéhokoli jiného zvířete. 
 
Odběr v horkých dnech:
Králíčci a obzvláště dlouhosrstí špatně snáší vysoké teploty, což se obzvláště v létě při převozu autem stane velmi rychle.
Do 25°C venkovní teploty je možný převoz v krabici, v níž králíčka dostanete.
Při 25-30° doporučuji použít přepravku, jež si dovezete a následný transport v klimatizovaném autě
Při vyšších teplotách není předání ani převoz možný a předání se odkládá a to bez výjimky (velké riziko úžehu a následné smrti)
 
V ceně je zahrnuto:
- králíček
- speciální jednorázová krabice na přepravu živých zvířat
- rady do začátku a doživotní chovatelský servis
- krmení do začátku (1kg) a možnost dokupování krmení i v budoucnu
- dopravu do Prahy-Újezda nad Lesy zdarma
 
Po budoucích majitelích požaduji:
- věk nad 18 let (mladší pouze se souhlasem rodičů)
- osobních údaje: příjmení a telefonní číslo přebírající osoby
- dobrou péči o budoucího svěřence po stránce zdravotní, fyzické, sociální i psychické.
- dělat různé výjimky a ústupky oproti daným pravidlům se mi zatím vždy vymstilo a hodně jsem na to doplatila. Proto, pokud někdo mi způsobí komplikace a další náklady ať už finanční nebo časové, budu požadovat kompenzaci vzniklých nákladů (např. nevyzvednutí v domluvený čas bez zrušení apod.).
- složením rezervačního poplatku potvrzujete seznámení a souhlas s podmínkami prodeje
- předkupní právo, pokud byste se rozhodli králíčka prodat či darovat